کد خبر : 278
تاريخ ثبت خبر : 29 نوامبر 2015
ساعت بارگزاری خبر : 7:32 ب.ظ

در ششمین جلسه شورای راهبری مصوب گردید:


سه طرح پژوهانه به ۳ نفر از ایده‌پردازان کمیسیون اقتصاد اسلامی تعلق می‌گیرد

ششمین جلسه شورای راهبری مرکز نوآوری و ایده‌پردازی علوم انسانی اسلامی(منا) مورخ 8/ 9/ 94 در دانشگاه امام صادق «علیه‌السلام» با حضور دکتر امامی، دکتر غلامی، دکتر لطیفی و دکتر نعمتی برگزار شد.

ششمین جلسه شورای راهبری مرکز نوآوری و ایده‌پردازی علوم انسانی اسلامی(منا) مورخ ۸/ ۹/ ۹۴ در دانشگاه امام صادق «علیه‌السلام» با حضور دکتر امامی (رئیس مرکز رشد دانشگاه امام صادق علیه‌السلام و عضو شورای راهبری)، دکتر غلامی (عضو شورای راهبری)، دکتر لطیفی (رئیس منا و عضو شورای راهبری) و دکتر نعمتی (عضو شورای راهبری و از اساتید صاحب نظر در رشته اقتصاد اسلامی) برگزار شد.

در این جلسه صلاحیت ایده‌پردازان معرّفی شده مرتبط با کمیسیون اقتصاد اسلامی برگزار شد و پژوهانه حمایت از حدّاکثر دو نفر پژوهشگر جوان در حوزه اقتصاد اسلامی برای مدّت حدّاکثر یکسال به ۳ نفر از ایده‌پردازان تعلّق گرفت.

همچنین مقرر گردید ۷ نفر از ایده پردازانی که پرونده‌های ایشان در حوزه اقتصاد اسلامی به تایید شورا رسیده است در حوزه‌های «نظام پولی وبانکی»، «عدالت»، «بانکداری اسلامی» و «فلسفه اقتصاد» ایده نو و ارزشمند خود را برای ارائه در نشست ایده‌پردازی و نوآوری(نشان) ارائه دهند تا در شورا مطرح و تصمیم نهایی اتخاذ گردد.

علاوه بر مصوّبات فوق، شورای راهبری منا مقرر نمود حجت الاسلام دکتر علی نعمتی از ایده‌پردازان مورد تایید شورا مسؤولیت تشکیل «هسته علمی اقتصاد اسلامی» را در مشهد و جناب آقای دکتر مهدی طغیانی مسؤولیت تشکیل «هسته علمی اقتصاد اسلامی» را در اصفهان بر عهده بگیرند.

بدین ترتیب از مجموع ۳۷ پرونده بررسی شده در مرحله اولیه، تعداد ۱۵ پرونده در حوزه اقتصاد اسلامی برای بررسی به شورا ارسال شده بود که مجموعاً تعداد ۹ پرونده به تأیید نهایی شورا رسید و سایر پرونده‌های مربوط به ایده‌های نو در حوزه اقتصاد اسلامی فعلاً در اولویت حمایت مرکز قرار نگرفتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *