کد خبر : 270
تاريخ ثبت خبر : 21 دسامبر 2015
ساعت بارگزاری خبر : 7:24 ب.ظ

در هفتمین جلسه شورای راهبری مصوب گردید:


«هسته علمی علوم سیاسی» در دانشگاه‌های داوطلب توسط اساتید برجسته و صاحب نظر در حوزه علوم سیاسی اسلامی تشکیل می‌شود

هفتمین جلسه شورای راهبری مرکز نوآوری و ایده‌پردازی علوم انسانی اسلامی(منا) مورخ 30/ 9/ 94 در دانشگاه امام صادق علیه‌السلام با حضور دکتر امامی رئیس مرکز رشد دانشگاه امام صادق علیه‌السلام و عضو شورای راهبری، دکتر عزیزی عضو شورای راهبری و از اساتید صاحب نظر در حوزه معارف اسلامی و علوم سیاسی، دکتر لطیفی رئیس منا و دکتر نعمتی عضو شورای راهبری برگزار شد.

هفتمین جلسه شورای راهبری مرکز نوآوری و ایده‌پردازی علوم انسانی اسلامی(منا) مورخ ۳۰/ ۹/ ۹۴ در دانشگاه امام صادق علیه‌السلام با حضور دکتر امامی رئیس مرکز رشد دانشگاه امام صادق علیه‌السلام و عضو شورای راهبری، دکتر عزیزی عضو شورای راهبری و از اساتید صاحب نظر در حوزه معارف اسلامی و علوم سیاسی، دکتر لطیفی رئیس منا و دکتر نعمتی عضو شورای راهبری برگزار شد.

در این جلسه صلاحیت ایده‌پردازان معرّفی شده مرتبط با کمیسیون علوم سیاسی اسلامی برگزار شد و پژوهانه حمایت از حدّاکثر دو نفر پژوهشگر جوان در حوزه‌های «اندیشه سیاسی اسلام» و«روابط بین‌الملل اسلامی» برای مدّت حدّاکثر یکسال به ۲ نفر از ایده‌پردازان تعلّق گرفت. همچنین مقرر گردید «هسته علمی علوم سیاسی» در دانشگاه‌های داوطلب توسط اساتید برجسته و صاحب نظر در حوزه علوم سیاسی اسلامی تشکیل شود.

علاوه بر مصوّبات فوق، مقرر گردید ۷ نفر از ایده‌پردازان منتخب در حوزه‌های «علوم سیاسی اسلامی»، «روابط بین‌الملل اسلامی»، «اندیشه سیاسی اسلام» و «هنجارگرایی اسلام در دانش سیاست» ایده نو و ارزشمند خود را برای ارائه در نشست ایده‌پردازی و نوآوری(نشان) ارائه دهند تا در شورا مطرح و تصمیم نهایی اتخاذ گردد. همچنین شورا مقرر نمود کمک هزینه یک دوره‌ مطالعاتی- پژوهشی به یکی از اساتید جوان منتخب صاحب ایده در حوزه علوم سیاسی تعلّق گیرد.

در نهایت از مجموع ۱۰۶ پرونده بررسی شده در مرحله اولیه، تعداد ۲۲ پرونده در حوزه علوم سیاسی اسلامی برای بررسی به شورا ارسال شد که مجموعاً تعداد ۱۰ پرونده به تایید نهایی شورا رسید و سایر پرونده های مربوط به ایده های نو در حوزه علوم سیاسی اسلامی فعلاً در اولویت حمایت مرکز قرار نگرفتند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *