کد خبر : 1883
تاريخ ثبت خبر : 26 آوریل 2018
ساعت بارگزاری خبر : 6:37 ب.ظ


برگزاری همایش ملی مواجهه با آسیب‌های اجتماعی از دیدگاه اسلام

با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری درباره تلاش برای رفع معضل آسیب‌های اجتماعی، دانشگاه شاهد با همکاری برخی از مراکز علمی و پژوهشی اقدام به برگزاری این همایش می‌کند.

به گزارش مرکز نوآوری و ایده‌پردازی علوم انسانی اسلامی (مَنا) با توجه به تاکیدات اخیر رهبر معظم انقلاب درباره تلاش برای رفع معضل آسیب های اجتماعی، دانشگاه شاهد با همکاری برخی از مراکز علمی و پژوهشی و با مشارکت و حضور اندیشمندان و صاحب‌نظران دانشگاهی و حوزوی اولین همایش ملی “مواجهه با آسیب‌های اجتماعی از دیدگاه اسلام” را برگزار می نماید.

   وجه تمایز این همایش با همایش های مشابه در این  زمینه، بررسی آن از دیدگاه اسلامی است. آســیب های اجتماعی اگر به موقع و به هنگام شــناخته شده و پیشگیری شود، احتمال کاهش خسارتها افزایش خواهد یافت. اما اگر نسبت به آن غفلت شود؛ ممکن اســت بنای جامعه را متزلزل کند. طبق آمارهای سازمان جهانی بهداشت، انواع آسیب های اجتماعی به شکل نگران کننده ای در تمامی جوامع روبه افزایش است و اختلالات روانی، اعتیاد، رفتارهای ضد اجتماعی، بزهکاری و بی بند و باری جنسی به ویژه در نسل جوان روند صعودی پیدا کرده است و این آسیب ها لطمات شدید اقتصادی، اخلاقی و اجتماعی را بر پیکره جوامع وارد ساخته است.

  مقام معظم رهبری چند آسیب اجتماعی را به عنوان آسیب‌های اولویت‌دار مطرح کرده‌اند (اعتیاد، حاشیه‌نشینی، نقاط بحرانی شهری، فساد اخلاقی و طلاق) که ضروری است مراکز علمی نیز به نوبه خود در راستای پیشگیری و کنترل آن گام های موثری بردارند. باتوجه به اهمیت موضوع و همچنین نقش سازنده آن در جامعه امید است این رویداد علمی امکان تبادل آخرین دستاوردهای مرتبط با محورهای همایش را فراهم ساخته و کانونی برای بحث و تبادل نظر در مورد وضعیت آسیب ها و ارائه راهکارهایی باشد..

  این همایش بدین وسیله از دانشگاهیان و حوزویان به عنوان پرچمداران علم و آگاهی در جامعه، اساتید، صاحبنظران و پژوهشگران ارجمند دعوت به عمل می اورد تا با مشارکت و ارائه مقالات ارزشمند خویش براساس محورها و موضوع های اعلام شده در این رخداد علمی سهیم باشند.

   لازم به ذکر است مهلت ارسال چکیده و اصل مقاله به این همایش تا پایان اردیبهشت ماه ۹۷ می‌باشد و این همایش مورخ ۱۳ و ۱۴/ ۴/ ۱۳۹۷ برگزار می‌گردد.

جهت آشنایی بیشتر با این همایش می‌توانید به وب‌سایت آن مراجعه کنید: http://cipsh.shahed.ac.ir/

برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *