کد خبر : 2005
تاريخ ثبت خبر : 30 جولای 2018
ساعت بارگزاری خبر : 12:40 ب.ظ

در نشست هسته علمی "تمدن اسلامی" عنوان شد:


ضرورت تشکیل هسته‌های علمی با محوریت حلّ مسائل نظام اسلامی

در نشست هسته علمی "تمدن اسلامی" در حرم رضوی، بر ضرورت تشکیل هسته‌های علمی با محوریت حلّ مسائل نظام اسلامی تأکید شد.

به گزارش مرکز نوآوری و ایده‌پردازی علوم انسانی اسلامی (مَنا) نشستی صمیمانه با هسته‌ علمی «تمدن اسلامی» با حضور دکتر محمد نعمتی (رئیس مَنا و عضو هیئت علمی دانشکده معارف اسلامی و اقتصاد دانشگاه امام صادق علیه السلام ) و جناب حجت‌الاسلام و المسلمین محمد سالم (عضو هسته علمی تمدن اسلامی)، در روز ولادت امام رئوف حضرت علی بن موسی الرضا علیه‌السلام  مورخ ۳/ ۵/ ۹۷ در مسجد گوهرشاد حرم رضوی برگزار شد.

   در این جلسه دکتر محمد نعمتی از ضرورت تشکیل هسته‌های علمی با محوریت حلّ مسائل نظام اسلامی سخن گفت و بیان کرد مَنا از هسته‌هایی که با این رویکرد تشکیل شود حمایت می‌کند.

   ایشان در ادامه به ضرورت علوم اجتماعی و ماهیت آن که تنظیم روابط میان انسان‌ها برای بهره‌مندی در مقوله‌های مختلف است و اینکه ملاک تنظیم این روابط بر چه اساسی است، اشاره کرد.

  در پایان این نشست صمیمانه، جناب حجت‌الاسلام و المسلمین محمد سالم، که با استاد راهنمایی جناب حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالحمید واسطی (عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی) هسته علمی  «تمدن اسلامی» را با موضوع «مطالعه تطبیقی آرمان‌شهرها» در مشهد مقدس تشکیل داده‌اند، به توضیحاتی در رابطه با هسته علمی خود پرداخت.

  لازم به ذکر است هسته علمی تمدن اسلامی با محوریت «مطالعه تطبیقی آرمان‌شهرها» در دی ماه ۱۳۹۶ توسط مرکز نوآوری و ایده پردازی علوم انسانی اسلامی مورد تأیید قرار گرفت.

 

برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *